Placido Domingo wystąpi w Krakowie!

4

22 grudnia w TAURON Arena Kraków z przepięknym świątecznym koncertem wystąpi Placido Domingo!

Placido Domingo to wybitny talent i osobowość sceniczna. Jego wybitna technika wokalna, piękna barwa głosu i aktorska niejednokrotnie dała o sobie znać. Placido Domingo jest niekwestionowaną gwiazdą międzynarodowych scen operowych, śpiewakiem, dyrygentem oraz współtwórcą wielu wydarzeń muzycznych. Razem z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem tworzyli niezrównane trio światowej klasy tenorów.

Śpiewający obecnie barytonem światowej sławy artysta kilkukrotnie występował już w Polsce. W 1992 roku zaśpiewał po raz pierwszy, podczas koncertu charytatywnego „Serce za serce”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia profesora Zbigniewa Religi. W 2000 roku wystąpił na wrocławskim rynku, a w czerwcu 2003 roku Placido Domingo otrzymał doktorat honoris causa Akademii Muzycznej imienia Fryderyka Chopina. Tenor powrócił do Warszawy również dwa lata później i w 2005 roku kreował partię Siegmunda w Walkirii Ryszarda Wagnera w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Cztery lata później, 8 czerwca 2009 roku wystąpił w łódzkim Teatrze Wielkim, podczas koncertu zorganizowanego z okazji obchodów dziewięćdziesiątej rocznicy powstania województwa łódzkiego.
Kolejna wizyta w Polsce miała miejsce 27 kwietnia 2014 roku. Placido Domingo wystąpił w koncercie „Tu zaczęła się Polska” w Poznaniu.

O autorze