Piotr Buszewski, Szymon Komasa i Mietek Szcześniak na Dzień Kobiet

4

Z myślą o uczczeniu święta wszystkich pań, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury już po raz siódmy organizuje Królewski Koncert w Dniu Kobiet. Wydarzenie odbędzie się 8 marca w Sali Wielkiej (Balowej) Zamku Królewskiego w Warszawie.

Formuła tych koncertów zakłada łączenie artystów z różnych muzycznych światów. W tym roku zaśpiewają Piotr Buszewski, Szymon Komasa i Mietek Szcześniak.

Piotr Buszewski rolą Kawalera de la Force w „Dialogach karmelitanek” Poulenca zadebiutował w styczniu w Metropolitan Opera. Tenor ma również za sobą występy w Royal Opera House, Staatsoper Unter den Linden, Staatsoper Hamburg, Oper Leipzig, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i Operze Wrocławskiej.

Szymon Komasa obecnie związany jest z Volksoper Wien, gdzie w tym sezonie zaśpiewał w „Cyganerii” Pucciniego i „Jolancie” Czajkowskiego. W kraju doceniany jest szczególnie za role w operach współczesnych takich jak „Tramwaj zwany pożądaniem Previna czy „Czarodziejska góra” Mykietyna, nie stroni również od klasyki. Jego debiutancki album ,,Polish Love Story’’ był nominowany do Fryderyków.

Królewski Koncert uświetni także Mietek Szcześniak. Uwielbiany przez publiczność, ceniony przez krytyków artysta o najbardziej aksamitnym głosie w Polsce.

Orkiestrę Symfoniczną MTM poprowadzi Tomasz Szymuś, któremu popularność przyniosły telewizyjne programy rozrywkowe.

Niezmiennie od lat na jednej scenie spotkają się artyści – mężczyźni z często odległych krańców muzycznych. Ten wyjątkowy wieczór z dedykacją dla Pań co roku pokazuje, że zasada, którą przyjęliśmy już tyle lat temu, jest małą receptą na sukces tego koncertu, bowiem każdy w repertuarze znajdzie coś dla siebie. I ten który kocha operę, jak też ten, który przyszedł posłuchać piosenki czy musicalu. Zapewniam Państwa, że będzie to kolejny niezapomniany 8 marca z Mazowieckim Teatrem Muzycznym na Zamku Królewskimmówi Jakub Milewski, kierownik artystyczny MTM.

O autorze