Piotr Buszewski debiutuje w Royal Opera House

3

Piotr Buszewski zadebiutował wczoraj na deskach Royal Opera House, jednej z najbardziej prestiżowych europejskich scen operowych. Tenor zaśpiewał partię Cassia w „Otellu” Verdiego. Kolejne spektakle zaplanowane są na 15, 18, 21, 24 lipca. Tytułową rolę w przedstawieniu kreuje Russell Thomas, który jest pierwszym w historii tego teatru Otellem o ciemnym kolorze skóry.

Polska widownia miała okazję po raz pierwszy zobaczyć Buszewskiego podczas odbywającego się w 2019 roku Konkursu Moniuszkowskiego, na którym artysta finalnie zdobył VI nagrodę oraz nagrodę publiczności. Artysta miał wówczas za sobą udział w finale konkursu Metropolitan Opera National Council Auditions oraz kilka ról w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce potem znalazł się w finałowej dwunastce słynnych Operaliów, organizowanych przez Placida Dominga, a międzynarodowa kariera stanęła przed nim otworem.

Młody tenor pojawił się już w obsadach m.in. w Staatsoper Unter den Linden, Staatsoper Hamburg, Oper Leipzig czy Operze Wrocławskiej.

W przyszłym sezonie wystąpi m.in. w „Rusałce” Dvořáka w Opéra national du Capitole w Tuluzie, „Cyganerii” Pucciniego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, „Dialogach karmelitanek” Poulenca w Metropolitan Opera, „Tryptyku” Pucciniego w San Diego Opera i „Il cappello di paglia di Firenze” Roty w Oper Graz.

O autorze