Piotr Buszewski debiutuje w Metropolitan Opera

2

Nowojorska Metropolitan Opera wznawia w tym sezonie „Dialogi karmelitanek” Poulenca. Spektakl w reżyserii Johna Dextera miał swoją premierę w 1977 roku, a cztery lata temu po raz pierwszy został pokazany w transmisji do kin w ramach cyklu „The MET Opera: Live in HD”. W nowej obsadzie na scenie Met zadebiutuje Piotr Buszewski, który wcieli się w postać Kawalera de la Force. Polak wystąpi u boku m.in. Ailyn Pérez, Christine Goerke i Jamie Barton. Orkiestrę poprowadzi Bertrand de Billy. Przedstawienia zaplanowane są na 15,18,21,25,28 stycznia.

Buszewski miał już okazję zaśpiewać w Metropolitan Opera w 2019 roku podczas finałowych przesłuchań prestiżowego konkursu Metropolitan Opera National Council Auditions. W ostatnim etapie artysta zaprezentował arię Stefana z kurantem ze „Strasznego dworu” Moniuszki.

30-letni tenor ma już za sobą debiut w Royal Opera House, gdzie wystąpił w partii Cassia w „Otellu” Verdiego. Oklaskiwała go również publiczność m.in. Staatsoper Unter den Linden, Staatsoper Hamburg, Oper Leipzig, Opery Wrocławskiej, Opéra national du Capitole czy Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

W tym sezonie śpiewak pojawi się również w „Tryptyku” Pucciniego w San Diego Opera, „Stabat mater” Dworzaka w Filharmonii Narodowej oraz „Il cappello di paglia di Firenze” Roty w Opernhaus Graz.

O autorze