Piotr Beczała zaśpiewa w „Koncercie dla Ukrainy” organizowanym przez Metropolitan Opera

0

Już dziś o godz. 23.00 naszego czasu (6PM ET) w Metropolitan Opera odbędzie się spontanicznie zorganizowany Koncert dla Ukrainy, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc obywatelom tego kraju poszkodowanym w wyniku wojny. Jedną z gwiazd koncertu będzie Piotr Beczała, który zaśpiewa „Odę do radości”.

„Oda do radości” to potężny symbol naszych największych wartości, zaśpiewamy ją z pełną mocą, aby ta moc dotarła aż do Ukrainy pełni nadziei, że ta okrutna wojna wkrótce się skończy!” – napisał tenor w mediach społecznościowych.

Orkiestrą Metropolitan Opera dyrygować będzie dyrektor muzyczny teatru Yannick Nézet-Séguin, a w trakcie 70-koncertu wystąpią takie gwiazdy jak Lise Davidsen, Elza van den Heever, Jamie Barton, Piotr Beczała, Ryan Speedo Green i ukraiński bas-baryton Vladyslav Buialskyi, który poprowadzi Met Opera Chorus podczas wykonywania hymnu narodowego Ukrainy. W programie wydarzenia znajdują się utwory takich kompozytorów, jak Valentin Silvestrov, Barber, Verdi, Strauss i Beethoven.

Koncert transmitowany będzie w wielu również w stacjach radiowych w Europie, Met Opera Radio, na stronie metopera.org oraz w Classic FM.

O autorze