Piotr Beczała jako książę Su-Czong w Multikinie

0

Na zakończenie sezonu Multikino prezentuje dziś operetkę „Kraina uśmiechu” Franza Lehára. W roli księcia Su-Czonga, śpiewającego słynną arię „Twoim jest serce me” zobaczymy jednego z najlepszych tenorów naszych czasów. Piotra Beczałę. Atutem spektaklu jest również wysmakowana inscenizacja, zrealizowana w 2017 roku w Opernhaus Zürich.

„Kraina uśmiechu” to operetka o tyle nietypowa, że pozbawiona happy endu. Historia mieszkającej w Wiedniu Lizy, która zakochała się w chińskim księciu i dla niego postanowiła rozpocząć nowe życie w Chinach, nie kończy się dobrze. Dziewczyna nie może pogodzić się z panującymi na chińskim dworze zwyczajami, tak kompletnie odmiennymi od europejskich. Mimo wielkiej i odwzajemnionej miłości do Su-Czonga, Liza postanawia wrócić do Austrii.

Spektakl zobaczymy w czwartek 30 czerwca o godz. 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Młociny, Ursynów Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż, Zabrze.

O autorze