Piotr Beczała i Tomasz Konieczny zaśpiewają w „Halce” w Wiedniu

4

Theater an der Wien ogłosił wczoraj plany repertuarowe na rok 2019/2020. Wśród najbardziej oczekiwanych spektakli sezonu znajduje się „Halka” Stanisława Moniuszki, której premiera odbędzie się 15 grudnia.

Wystawienie polskiej opery narodowej na wiedeńskiej scenie odbędzie się z inicjatywy i dzięki kilkuletnim staraniom światowej sławy tenora – Piotra Beczały, który zaśpiewa partię Jontka. Na scenie partnerować mu będą m.in. ceniona amerykańska śpiewaczka Corinne Winters w tytułowej roli, odnoszący obecnie ogromne sukcesy w Metropolitan Opera Tomasz Konieczny jako Janusz, młoda i uzdolniona mezzosopranistka Natalia Kawałek w partii Zofii, rosyjski bas Alexey Tikhomirov w roli Stolnika oraz Lukas Jakobski jako Dziemba.

Przedstawienia zaplanowane są na 15, 17, 19, 22, 29, 31 grudnia, dzięki czemu wpasują się w uroczyste zakończenie obchodów Roku Moniuszkowskiego, ustanowionego z okazji dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora. inscenizację przygotowuje znany z odważnych pomysłów operowy duet Treliński – Kudlicka, a kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął znakomity dyrygent Łukasz Borowicz.

Nowa produkcja przygotowywana jest we współpracy z Teatrem Wielkim – Operą Narodową i można się spodziewać, że w niedługim czasie będzie można ją zobaczyć również na warszawskiej scenie. Sprzedaż online biletów na „Halkę” do Theater an der Wien rozpoczyna się 16 czerwca o godz. 10.00.

Theater an der Wien działa od 1801 roku, a od trzynastu lat funkcjonuje jako teatr, w którym wystawiane są wyłącznie opery. Teatr słynie z wystawianych w nim barokowych i klasycznych spektakli, a swoje premiery miały w nim m.in. dzieła Sallieriego, Beethovena i Johanna Straussa.

O autorze