Piotr Beczała i Łukasz Borowicz nominowani do Nagrody Mediów Publicznych

0

Dziś o godz. 19.00 w „Filharmonii Dwójki” w Programie 2 Polskiego Radia wyemitowany zostanie koncert Piotra Beczały, który odbył się w 2007 roku w Poznaniu. Podczas gali operowej w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Piotr Beczała pod zaśpiewał słynne arie z oper m.in. Gounoda, Donizettiego, Verdiego, Czajkowskiego i Stanisława Moniuszki. Soliście towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza.

Obydwaj artyści nominowani są do tegorocznej Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. Nagrody te przyznają trzy instytucje publiczne: Polskie Radio – w kategorii Muzyka, Telewizja Polska w dziedzinie Obrazu, a Polska Agencja Prasowa wyróżnia twórców Słowa. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetkę oraz 100 tysięcy złotych.

W kategorii Muzyka szansę na wygraną mają również Stan Borys, Zbigniew Namysłowski i Grzegorz Markowski.

Ogłoszenie tegorocznych laureatów Nagrody Mediów Publicznych, ze względu na pandemię, będzie miało kameralny charakter – uroczystość będzie można śledzić w Programie 1 Polskiego Radia oraz na antenie TVP1 i TVP Polonia w poniedziałek, 16 listopada o godz. 22.45.

O autorze