Pierwszy po pięciu latach solowy album Piotra Beczały już od 1 czerwca w sklepach!

0

Piotr Beczała to tenor światowego formatu, gwiazda największych scen operowych i sal koncertowych. Specjalizujący się do tej pory w partiach lirycznych, dobierając nowy repertuar postanowił zapoczątkować nowy etap w swojej karierze scenicznej. Szeroką paletę emocji i ekspresji odnalazł we włoskiej operze werystycznej charakteryzującej się większym dramatyzmem i chwytającymi za serce ariami. Pierwszy po pięciu latach album solowy artysty, tym razem z ariami z oper werystycznych, zawiera utwory takich kompozytorów jak: Puccini, Mascagni, Leoncavallo, Giordano i Cilea.

Arie, nagrane z towarzyszeniem chóru Cor de la Generalitat Valenciana oraz orkiestry Orquestra de la Comunitat Valenciana pod batutą maestro Marco Boemiego, ukazują niezwykle szeroką paletę możliwości wokalnych Piotra Beczały.

„Nagranie albumu Vincerò! dla Pentatone, której przyznano tytuł Wytwórni Roku 2019 miesięcznika Gramophone, jest dla mnie wspaniałym i ekscytującym doświadczeniem. Zespół wytwórni Pentatone to także moi przyjaciele. Dzięki ich zaufaniu i wsparciu, wspólnie z maestro Boemi oraz orkiestrą Orquestra de la Comunitat Valenciana, mogę rozpocząć podróż artystyczną w zupełnie nowym kierunku i wcielić się w jedne z najciekawszych postaci w świecie operowych librett tj. Turiddu, Canio, Andrea Chénier i oczywiście Kalaf. Bazując na moim doświadczeniu w repertuarze lirycznym, mogę teraz podjąć nowe wyzwanie i poszukać innych środków ekspresji i artystycznego wyrazu w tak barwnym kierunku, jakim jest weryzm. W najbliższych latach będę uzupełniał swój repertuar o kolejne dzieła Giacomo Pucciniego, Umberto Giordano oraz Pietro Mascagniego i już nie mogę się doczekać, aby dzielić się tą wspaniałą muzyką z publicznością na scenie” – mówi Piotr Beczała.

Album trafi w Polsce do salonów sprzedaży stacjonarnych i online 1 czerwca 2020, a już od 15 maja będzie dostępny na wiodących platformach streamingowych. Wybrane fragmenty płyty dostępne są pod linkiem https://smarturl.it/VinceroPiotrBeczala

Premiera singla Nessun Dorma W oczekiwaniu na premierę albumu wielbiciele talentu Piotra Beczały mogli już 24 kwietnia posłuchać arii Kalafa, Nessun Dorma z opery Turandot Giacomo Pucciniego, która jest jedną z najbardziej znanych arii tenorowych w historii opery.

 

O autorze