Paweł Trojak – zwycięzca II edycji Konkursu im. Antoniny Campi na koncercie galowym Antonina Campi Masterclass 2019

4

W terminie 6 – 10 października w Lublinie odbędą się warsztaty wokalne Antonina Campi Masterclass 2019, w ramach których indywidualne zajęcia ze śpiewu poprowadzą: dyrektor artystyczna Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi – Ewa Vesin, wybitna śpiewaczka i ceniony pedagog wokalny Izabela Kłosińska (sopran), znakomity baryton i nauczyciel śpiewu Marcel Boone (Holandia) oraz uznana śpiewaczka operowa Katarzyna Trylnik (sopran). Uczestników i pedagogów wspierać będą akompaniatorzy i korepetytorzy operowi: Justyna Skoczek, Mischa Kozłowski i Tomasz Pawłowski.

Do udziału w Masterclass zaproszeni są młodzi śpiewacy, jak również najlepsi uczniowie klas wokalnych Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Na zakończenie kursu planowany jest galowy koncert uczestników Masterclass, który odbędzie się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Gościem specjalnym wieczoru będzie baryton Paweł Trojak – zwycięzca II edycji Konkursu im. Antoniny Campi, który we wrześniu został członkiem prestiżowego programu The Patrick G. and Shirley W. Ryan Opera Center, a od maja 2020 będzie członkiem zespołu solistów Chicago Lyric Opera.

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur od prawie trzech lat. Dzięki ich międzynarodowemu oddziaływaniu Lublin odwiedzili do tej pory młodzi wokaliści i profesjonaliści muzyki klasycznej z ponad 25 krajów świata.

(patronaty medialne)

O autorze