Opera od kuchni. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Kurzak i Marzeną Rogalską

3

Teatr Wielki – Opera Narodowa i Wydawnictwo Znak zapraszają 11 grudnia o godz. 13.00 na spotkanie autorskie z Aleksandrą Kurzak i Marzeną Rogalską wokół książki „Dobrissimo! Opera od kuchni”.

Pasjonująca rozmowa o miłości do muzyki, życia i gotowania.

„Dobrissimo” to długie rozmowy prowadzone ciepłym letnim wieczorem przy kieliszku dobrego wina. To przyjaźń, która rodzi się niepostrzeżenie podczas zajadania się truskawkowym tortem. To wspólne spędzanie czasu na słuchaniu muzyki, pasjonujących rozmowach o niej, na wspólnym gotowaniu i jedzeniu.

„Dobrissimo” to esencja tej wyjątkowej książki. Aleksandrę Kurzak, najsłynniejszą polską śpiewaczkę operową, oraz Marzenę Rogalską, dziennikarkę uwielbianą przez Polki, połączyła miłość do opery. Porywające historie o emocjach i namiętnościach stały się inspiracją do rozmowy o tym, co im w duszy gra. Bo opera to tak naprawdę życie. To radość bycia razem, którą Aleksandra i Marzena chcą się podzielić z każdym z nas. Przywołując operowe smaczki i rozkoszując się smakami ulubionych, jeszcze parujących potraw, przy pięknie zastawionym stole rozmawiają o rodzinie, przyjaźni, pasji i muzyce, która bywa światłem w najtrudniejszych momentach życia.

Fragment wstępu Marzeny Rogalskiej:

Tak więc, drodzy czytelnicy, zapraszamy was w podróż po miejscach, wydarzeniach, operach i potrawach; podróż, która powinna podziałać na wasze wszystkie zmysły. Wzrok i słuch – to wspaniałe operowe historie i wielka kariera Oli na najznakomitszych scenach operowych świata. Węch i smak – to wszystko, co umie wyczarować przy kuchennym stole. Dotyk – to wasze dłonie niecierpliwie przewracające karty tej książki w poszukiwaniu kolejnych historii i kolejnych smaków. A szósty zmysł – w który niezłomnie wierzę – każe mi sądzić, że radość i ciepło, z którymi Ola snuła swoje historie, staną się też waszym udziałem”.

Spotkanie z Aleksandrą Kurzak i Marzeną Rogalską w związku z wydaniem ich wspólnej książki „Dobrissimo” poprowadzi Ewa Wojciechowska.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupu książki oraz zdobycia autografów autorek.

Organizatorem spotkania jest wydawnictwo Znak i Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Na spotkanie obowiązują darmowe wejściówki do odebrania w kasie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki. Uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.

O autorze