Opera Bałtycka będzie transmitować sobotni spektakl „Thaïs”!

0

Opera Bałtycka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom publiczności i oferuje wszystkim tym, którzy nie mogą uczestniczyć na żywo w wydarzeniach teatralnych, możliwość obejrzenia transmisji online. Już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 udostępniona zostanie otwarta próba baletu, a o godz. 18.00 streamingowany będzie spektakl „Thais” Masseneta.

„Thaïs” to historia pięknej kurtyzany, która swych wielbicieli nieomal hipnotyzuje wdziękiem i urodą. Jej rozpustne życie jest jednak solą w oku młodego mnicha, Atanaela. Za wszelką cenę próbuje nawrócić rozwiązłą kobietę, co kończy się sukcesem. W wyniku tej osobliwej krucjaty Atanael odkrywa, że tak naprawdę to nie o nawrócenie chodziło, lecz o zdobycie miłości niezwykłej i magicznej Thaïs. Na tę jest jednak za późno, gdyż jego wybranka umiera. Thaïs to opowieść o namiętnościach, które targają ludźmi, ale też o zagrożeniach wynikających z nadmiernej religijnej fascynacji. To również otwarcie pola do dyskusji i próba odpowiedzenia na pytania dotyczące hierarchii wartości: czy ważniejsza jest miłość i doczesne namiętności, czy wieczne zbawienie… 

Reżyserię spektaklu powierzono Romualdowi Wiczy-Pokojskiemu, a kierownictwo muzyczne na przedsięwzięciem sprawuje José Maria Florêncio. W tytułowej roli wystąpi Katarzyna Wietrzny, a w postać Atanaela wcieli się Marcin Bronikowski. Na scenie pojawią się również: Łukasz Załęski (Nicias), Maria Antkowiak (Crobyle), Wanda Franek (Myrtale), Daniel Borowski (Palemon), Katarzyna Nowosad (Albine), Celina Kotz – solo skrzypiec.

Bilety oraz platforma, na której wyświetlany będzie live streaming: https://www.bilety24.pl/opera/thais-live-streaming-62906

Bilety do wersji online w cenie 25 zł można kupić również za pośrednictwem strony http://operabaltycka.pl/pl 

AKTUALIZACJA z dnia 7 listopada:

Ze względu na wprowadzone przez rząd obostrzenia, sobotnia transmisja próby baletu zostaje odwołana, a o godz. 18.00 wyemitowane zostanie nagranie „Thais”, zarejestrowane dzień wcześniej. 28 listopada o godz. 17.00 w formule live streamingu odbędzie się operowa prelekcja Jerzego Snakowskiego „Opera? Si!”.  Zaplanowana na dzień 20 listopada premiera „Fidelio” zostaje odwołana. Nowy termin zostanie ogłoszony osobnymi komunikatami. 

O autorze