„Oniegin” i „Aida” produkcji TWON zostaną wystawione w Dubaju

5

W lutym 2018 roku Teatr Wielki – Opera Narodowa wystawi dwa spektakle w jednym z najnowocześniejszych i najciekawszych architektonicznie teatrów operowych na świecie – Dubai Opera.

Turyści przebywający w Dubaju będą mogli zobaczyć „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego, którego tytuł został skrócony przez reżysera Mariusza Trelińskiego do „Oniegina” oraz „Aidę” Giuseppe Verdiego.

W arcydziele Czajkowskiego w tytułowej roli wystąpi znakomity baryton Artur Ruciński, który ostatnio śpiewał tę partię na scenie Teatru Wielkiego w 2015 roku, natomiast w roli Tatiany zaprezentuje się Olga Busuioc, która w „Onieginie” partnerowała Mariuszowi Kwietniowi na początku tego roku w Warszawie. Dla dubajskiej publiczności zaśpiewają również Pavlo Tolstoy (Leński), Monika Ledzion – Porczyńska (Olga), Joanna Krasuska – Motulewicz (Łarina), Anna Lubańska (Filipiewna). Spektakle zaplanowane są na 22 i 23 lutego.

W gościnnych spektaklach „Aidy” zaśpiewają Lilla Lee / Latonia Moore w roli tytułowej, Maria Berezovska / Anna Lubańska jako Amneris oraz Dario di Vietri / Rudy Park jako Radames. Pozostałe role nie są jeszcze obsadzone. Przedstawienia odbędą się 14,15,16,17 lutego.

Ceny biletów zaczynają się od 350 dirhamów (ok. 350 złotych). Dubai Opera zainaugurowała swą działalność w sierpniu zeszłego roku koncertem Placido Domingo. Siedziba teatru operowego położona jest w pobliżu najwyższego budynku na świecie –  Burj Khalifa oraz tańczących fontann i pod względem architektury porównywana jest z Sydney Opera House. Projekt architektoniczny inspirowany jest wyglądem oryginalnej arabskiej łodzi. Gmach opery dysponuje 2.000 miejscami siedzącymi na widowni.

O autorze