„Ogrody Muzyczne” już wkrótce na Zamku Królewskim

4

Od 30 czerwca do 28 lipca 2019 roku w Warszawie odbędzie się 19. edycja festiwalu „Ogrody Muzyczne”. Miejscem wydarzeń będzie udekorowany kwiatami koncertowy pawilon ustawiony na dziedzińcu Zamku Królewskiego. „Gościem honorowym” tegorocznego festiwalu została Dolina Loary położona w środkowej Francji, która słynie z usytuowanych na jej terenie malowniczo położonych zamków.

Jak co roku, na program festiwalu składają się opera, balet, film i koncerty – w wersji na żywo i na dużym ekranie. W ramach pokazów retransmisji najlepszych produkcji operowych i baletowych będzie można zobaczyć spektakle z Metropolitan Opera („Traviata”, „Aida” i „Dziewczyna z Dzikiego Zachodu”) oraz Teatru Bolszoi („Sylfida”, „Bajadera” i „Carmen-Suita” & „Pietruszka”).

W związku z 500. Rocznicą śmierci Leonarda da Vinci podczas tegorocznej edycji Festiwalu odbędzie się wieczór poświęcony temu niezwykłemu artyście. 8 lipca zapraszamy na koncert w wykonaniu Sławomira Zubrzyckiego na zrekonstruowanym przez siebie instrumencie projektu Leonarda da Vinci (viola organista) oraz film „Leonardo – wewnątrz umysłu geniusza” z serii BBC documentary.

Organizatorzy czerpali inspiracje z kultury oraz sztuki gościa honorowego. Jednym z francuskich akcentów będzie projekcja filmu „Księżniczka w oślej skórze”. Co więcej, odbędzie się także retransmisja koncertu spod dobrze nam wszystkich znanej Wieży Eiffla. Przybyli będą także mogli cieszyć się z filmowych zapisów koncertów. W programie przewidziany udział Hansa Zimmera, André Rieu oraz Juan Diego Flórez. Organizatorzy zapraszają również na filmy dokumentalne o Montserrat Caballe, zespole 2 Cellos oraz o dyrektorze muzycznym festiwalu – Zygmuncie Krauze.

Festiwal „Ogrody Muzyczne” to także koncerty. W tym roku usłyszymy Chopin University Big Band, Janusza Wawrowskiego z Orkiestrą Smyczkową Warsaw Players, Estonian Voices oraz Agatę Zubel, Andrzeja Bauera i Cezarego Duchnowskiego. 
W ramach festiwalu realizowany jest też specjalny program edukacyjno-artystyczny dla dzieci – Dziecięce Ogrody Muzyczne.

O autorze