Nowy sezon w Bayerische Staatsoper

0

Plany na nowy sezon ogłosiła dziś Bayerische Staatsoper. Już we wrześniu we wznowieniu „Don Carlo” Verdiego wystąpi Rafał Siwek jako Wielki Inkwizytor. W roli Filipa II zaprezentuje się wówczas Ildar Abdrazakov, tytułowym Don Carlo będzie Stephen Costello, markizem Posą – Igor Golovatenko, a role kobiece kreować będą Krassimira Stoyanova (Elżbieta) i Clémentine Margaine (Eboli). Jeśli ktoś rozważa wyjazd na ten spektakl, warto wybrać taki termin, by obejrzeć również „Petera Grimesa” Brittena. W rolach głównych Jonas Kaufmann i Rachel Willis-Sørensen.

W kwietniu Willis-Sørensen będzie występować w tytułowej roli w „Traviacie” Verdiego, a partię Giorgia Germonta zaśpiewa wówczas Artur Ruciński. W roli Alfreda zobaczyć będzie można Josepha Calleję.

Jako Zagraniczna Księżniczka w „Rusałce” Dvořáka zadebiutuje na scenie monachijskiej Staatsoper sopranistka Ewa Płonka. Polska artystka szturmem zdobywa światowe sceny, pojawiając się w obsadach najważniejszych teatrów i dołączając tym samym do grona topowych polskich śpiewaków. Również po raz pierwszy na deskach tego teatru stanie Jakub Józef Orliński kreując rolę Athamasa w „Semele” Händla.

Krzysztof Warlikowski wyreżyseruje operę „Dydona i Eneasz” Purcella, a w wśród repertuarowych przedstawień można znaleźć jego produkcje „Eugeniusza Oniegina”, „Tristana i Izoldy” i „Salome”.

Helena Zubanovich zaśpiewa w „Sprzedanej narzeczonej” Smetany, a Daria Proszek w „Kopciuszku”, „Elektrze”, „Czarodziejskim flecie”, „Jasiu i Małgosi”, „Traviacie”, „Rusałce”, „Dialogach karmelitanek”i „Borysie Godunowie”.

O autorze