Nowy album „Desire” Aleksandry Kurzak już od dziś w sprzedaży!

0

Już dziś ma swą premierę album „Desire” w wykonaniu Aleksandry Kurzak – polskiej sopranistki, która święci triumfy na największych scenach operowych świata. Artystka regularnie występuje na deskach nowojorskiej Metropolitan Opera, Opera national de Paris, Royal Opera House w Londynie i wielu innych.

Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, wydział wokalny (z wyróżnieniem) oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w 1998, a także konkursów w Helsinkach, Barcelonie oraz Kantonie. Debiutowała w Operze Wrocławskiej. W latach 2001–2007 była solistką Staatsoper w Hamburgu.

„Desire” to pierwszy solowy album Aleksandry Kurzak zarejestrowany dla Sony Classical. Nakładem tego wydawnictwa w 2018 roku ukazała się już płyta „Puccini in Love” nagrana przez śpiewaczkę w duecie z Robertem Alagną.

Nowa płyta zwiera arie z oper: „Adriana Lecouvreur” Cilei, „Ernaniego” Verdiego, „Toski” Pucciniego, „Carmen” Bizeta, „Pajaców” Leoncavalla, „Rusałki” Dworzaka, „Halki” Moniuszki, „Madamy Butterfly” Pucciniego, „Nieszporów sycylijskich” i „Trubadura” Verdiego, „Turandot” Pucciniego i „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego. Artystce towarzyszy wiedeńska Morphing Chamber Orchestra, dyryguje Frédéric Chaslin.

O autorze