Nazwisko Plácido Domingo pojawia się w śledztwie dotyczącym handlu ludźmi

3

Prokuratorzy w Argentynie powiązali śpiewaka operowego Plácido Domingo z działającym w Buenos Aires gangiem, który trudnił się handlem ludźmi, również nieletnimi, a także innymi przestępstwami.

W zeszłym tygodniu policja przeprowadziła 50 nalotów na grupę przestępczą, która działała pod nazwą Buenos Aires Yoga School, w efekcie czego zatrzymano 19 osób.

Liczne stacje radiowe w Ameryce Łacińskiej wyemitowały fragmenty nagrań audio, uzyskanych za pomocą podsłuchu. Na nagraniach słychać głos mężczyzny, a według władz należy on do planującego coś wspólnie z członkami domniemanej grupy przestępczej Domingo. Daty sporządzenia tych nagrań nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Od 2019 roku ponad 20 kobiet oskarżyło publicznie Domingo o molestowanie seksualne. W wyniku tych zarzutów artysta zakończył współpracę z nowojorską Metropolitan Opera i zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego Los Angeles Opera w Kalifornii.

W jednym z fragmentów nagrań z podsłuchu z Argentyny, mężczyzna, o którym prokuratorzy mówią, że jest to Domingo, rozmawia z „Mendy”, kobietą, z którą rzekomo planuje spotkanie seksualne. Na taśmie mężczyzna opisuje szczegóły swoich planów opuszczenia kolacji w innym czasie niż jego agenci i inni współpracownicy, aby uniknąć ich towarzystwa, by mógł się z nią zobaczyć. W innym opublikowanym fragmencie „Mendy” umawia się z domniemanym przywódcą kryminalnego kręgu, Juanem Percowiczem, by uczcić potwierdzenie spotkania z mężczyzną, którego nazywa „Plácido”.

 Hiszpański śpiewak nie jest oskarżony o żadne wykroczenia w sprawie argentyńskiej. „Placido nie popełnił przestępstwa, ani nie jest częścią organizacji, ale raczej był konsumentem prostytucji” – powiedział funkcjonariusz organów ścigania, który wypowiedział się tylko pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ śledztwo trwa. Prostytucja nie jest nielegalna w Argentynie.

Urodzony w 1941 roku Plácido Domingo był jedną z największych gwiazd opery swoich czasów. Jego kariera przetrwała nawet zarzuty dotyczące niewłaściwego zachowania seksualnego, śpiewak występuje dalej w całej Europie, Ameryce Łacińskiej i na Środkowym Wschodzie.

O autorze