Największe gwiazdy opery zaśpiewają prosto ze swoich domów!

0

Do grona instytucji, które w tych trudnych czasach organizują koncerty śpiewających ze swoich domów artystów dołączyła Metropolitan Opera, która zaprosiła największe gwiazdy opery do udziału w „At Home Gala”. Wydarzenie odbędzie się się 25 kwietnia o godzinie 19.00, a jego bezpośrednia transmisja dostępna będzie na stronie internetowej teatru (https://www.metopera.org/)

Za pośrednictwem Internetu w gali wystąpi ponad 40 najbardziej popularnych śpiewaków świata, których na co dzień można podziwiać na nowojorskiej scenie i podczas transmisji do kin z cyklu „The Met: Live in HD”.

Na żywo, za pośrednictwem Skype’a z różnych zakątków świata zagrają i zaśpiewają ze swoich domów: Ildar Abdrazakov (Moskwa, Rosja), Roberto Alagna i Aleksandra Kurzak (Le Raincy, Francja), Marco Armiliato (Lugano, Szwajcaria), Jamie Barton (Atlanta, USA), Piotr Beczała (Żabnica, Polska), Angel Blue (Alpine, USA), Lawrence Brownlee (Niceville, USA), Joseph Calleja (Mellieha, Malta), Javier Camarena (Zurych, Szwajcaria), Nicole Car i Etienne Dupuis (Paryż, Francja), David Chan (Closter, USA), Anthony Roth Costanzo (Nowy Jork, USA), Stephen Costello i Yoon Kwon Costello (Nowy Jork, USA), Diana Damrau i Nicolas Testé (Orange, Francja), Michael Fabiano (Bonita Springs, USA), Renée Fleming (Virginia, USA), Elīna Garanča (Ryga, Łotwa), Gunther Groissböck (Lugano, Szwajcaria), Jonas Kaufmann (Monachium, Niemcy), Quinn Kelsey (Toronto, Kanada), Isabel Leonard (nowy Jork, USA), Ambrogio Maestri (Lugano, Szwajcaria), Peter Mattei (Archipelag Sztokholmski, Szwecja), Erin Morley (New Haven, USA), Anna Netrebko i Yusif Eyvazov (Wiedeń, Austria), Lisette Oropesa (Baton Rouge, USA), René Pape (Drezno, Niemcy), Ailyn Pérez i Soloman Howard (Chicago, USA), Matthew Polenzani (Pelham, USA), Anita Rachvelishvili (Tbilisi, Gruzja), Golda Schultz (Bawaria, Niemcy), Nadine Sierra (Walencja, Hiszpania), Bryn Terfel i Hannah Stone (Walia), Elza van den Heever (Montpellier, Francja), Michael Volle (Berlin, Niemcy), Sonya Yoncheva (Genewa, Szwajcaria).

Pomimo zamknięcia budynku z powodu światowej pandemii koronawirusa słynąca z doskonałych przedstawień The Metropolitan Opera chce pozostać w kontakcie ze swoimi wiernymi widzami. Koncert poprowadzi dyrektor muzyczny Met Yannick Nézet-Séguin oraz dyrektor generalny teatru Peter Gelb. „Mimo że Met słynie z kinowych transmisji realizowanych w technice HD, tym razem będzie to wydarzenie wspaniałe pod względem artystycznym, ale zorganizowane za pomocą mniej zaawansowanych technologicznie metod” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Peter Gelb.

„Cieszę się, że ci wspaniali artyści będą mieli możliwość wspólnego występu w tych trudnych czasach kryzysu” – oznajmił Nézet-Séguin. „W sytuacji, gdy występy na scenie nie są możliwe, takie przedsięwzięcie, jak nasza gala on-line, jest najlepszym możliwym rozwiązaniem”.

Gala jest częścią kampanii Met #TheVoiceMustBeHeard, która ma na celu zbieranie funduszy na rzecz dalszego funkcjonowania tej instytucji i wspierania jej w czasie kryzysu. Wydarzenie sponsorują Mercedes
T. Bass i Rolex. Realizacją telewizyjną zajmie się Gary Halvorson, na co dzień odpowiedzialny za transmisje do kin.

Koncert będzie można obejrzeć bezpłatnie na stronie www.metopera.org Gala rozpocznie się o godz. 13:00 czasu nowojorskiego (19:00 w Polsce), w czasie, gdy Met zwyczajowo rozpoczynała swoje sobotnie spektakle transmitowane do kin i będzie dostępna jeszcze przez kilka godzin po zakończeniu pokazu – do godz. 18:30 czasu nowojorskiego następnego dnia (w Polsce 6 godzin później).

(edycja: 25 kwietnia 2020 r.)

O autorze