Metropolitan Opera wznawia „Jolantę/Zamek Sinobrodego” w reżyserii Mariusza Trelińskiego

5

24 stycznia w Metropolitan Opera w Nowym Jorku odbędzie się pierwsze przedstawienie w ramach tegorocznego wznowienia dyptyku „Jolanta”/ „Zamek Sinobrodego” w inscenizacji zrealizowanej przez Mariusza Trelińskiego. Premiera spektaklu składającego się z dwóch jednoaktówek Piotra Czajkowskiego i Beli Bartoka miała miejsce w styczniu 2015 roku, a wkrótce później przedstawienie pokazywane było na całym świecie w kinach w cyklu „Met: Live in HD”. Magnesem przyciągającym publiczność do kin było nie tylko nazwisko polskiego reżysera, ale i bardzo znani śpiewacy, którzy wzięli udział w tej produkcji, tj. Anna Netrebko, Piotr Beczała oraz Nadja Michael.

„Jolanta / Zamek Sinobrodego” to pierwsza koprodukcja Metropolitan Opera i Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz reżyserski debiut Mariusza Trelińskiego na nowojorskiej scenie. Współpraca obu teatrów zaowocowała kolejną realizacją – „Tristan i Izolda” Richarda Wagnera w reżyserii dyrektora artystycznego TW-ON otwierał sezon 2016/2017 i ponownie włączony został do cyklu kinowych transmisji.

W tym sezonie w tytułową rolę Jolanty wcieli się bardzo często występująca w Met bułgarska gwiazda opery Sonya Yoncheva. W spektaklu wystąpią również Matthew Polenzani, Gerald Finley i Angela Denoke.

Kolejne spektakle będzie można zobaczyć w Nowym Jorku 28 stycznia oraz 1, 4, 9, 14 lutego.

O autorze