„Met Stars Live in Concert”: Metropolitan Opera zapowiada serię koncertów z udziałem największych gwiazd opery

0

Podczas gdy w Europie kultura budzi się do życia po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, sytuacja zdrowotna w Stanach Zjednoczonych zmusiła wiele teatrów operowych do odwołania spektakli zaplanowanych na pierwsze miesiące sezonu 2020/2021.

Metropolitan Opera zapowiedziała dziś serię koncertów największych gwiazd opery, które będą nagrywane w jakości porównywalnej do oferowanych przez teatr transmisji kinowych i emitowane w okresie czasowego zawieszenia działalności nowojorskiej sceny. Koncerty solowe i duety będą nadawane z wielu wspaniałych miejsc na całym świecie, takich jak dawny bawarski klasztor, norweski zamek, walijski kościół czy zabytkowa rezydencja w Waszyngtonie. Jest to kolejna inicjatywa Met w czasach lockdownu – transmitowaną w kwietniu galę z domów artystów obejrzało aż 750 tys. internautów. Trzeba jednak dodać, że była ona bezpłatna, a tym razem za dostęp do wirtualnego recitalu trzeba będzie zapłacić. Bilet kosztuje 20$ za koncert, który będzie można obejrzeć również w opcji „wideo na żądanie” przez 12 dni po zakończeniu transmisji.

Jako pierwszy przed publicznością zaprezentuje się Jonas Kaufmann, który zaśpiewa prosto z barokowego wnętrza klasztoru Kloster Polling usytuowanego w pobliżu Monachium. W programie koncertu znajdą się m.in. tak spektakularne arie, jak “Nessun dorma” z „Turandot”, “E lucevan le stelle” z „Toski”, “Ah! lève-toi, soleil” z „Romea i Julii” czy “La fleur que tu m’avais jetée” z „Carmen”. Przy fortepianie zasiądzie Helmut Deutsch.

Program serii „Met Stars Live in Concert”:

18 lipca, godz. 19.00: Jonas Kaufmann na żywo z Kloster Polling w Polling, Niemcy,

1 sierpnia, godz. 19.00: Renée Fleming na żywo z Dumbarton Oaks Museum w Waszyngtonie, USA,

16 sierpnia, godz. 19.00: Roberto Alagna i Aleksandra Kurzak na żywo z Château de la Chèvre d’Or w Èze, Francja,

29 sierpnia, godz. 19.00: Lise Davidsen na żywo z Oscarshall Palace w Oslo, Norwegia,

12 września, godz. 19.00: Joyce DiDonato na żywo z Fundació Hospital de la Santa Creu i Sant Pau w Barcelonie, Hiszpania,

26 września, godz. 19.00: Sondra Radvanovsky i Piotr Beczała na żywo z Barcelony, Hiszpania (KONCERT PRZEŁOŻONY NA INNY TERMIN)

10 października, godz. 19.00:  Anna Netrebko na żywo z Liechtenstein Palace w Wiedniu, Austria,

24 października, godz. 19.00: Diana Damrau i Joseph Calleja na żywo z Malty,

7 listopada, godz. 19.00: Pretty Yende i Javier Camarena na żywo z Zurychu, Szwajcaria,

21 listopada, godz. 19.00: Sonya Yoncheva na żywo z Berlina, Niemcy,

12 grudnia, godz. 19.00: Bryn Terfel na żywo z Walii,

19 grudnia, godz. 19.00: Angel Blue na żywo z Nowego Jorku, USA

O autorze