Mariusz Kwiecień i Joanna Woś już w sobotę w Łodzi – koncert i spotkania z artystami

4

EDYCJA: Z powodu choroby Mariusza Kwietnia, koncert zostaje przełożony na 27 maja. Zakupione bilety zachowują ważność, możliwy jest również zwrot pieniędzy.

Już 27 stycznia w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się wyjątkowy koncert. Na scenie pojawi się Mariusz Kwiecień – artysta należący do ścisłej, światowej czołówki śpiewaków operowych, a towarzyszyć mu będzie znana sopranistka – Joanna Woś. Mecenasem Gali Operowej jest Atlas.

Mariusz Kwiecień i Joanna Woś, Gala Operowa, grafika: Filharmonia Łódzka

Podczas wspólnego koncertu Mariusz Kwiecień i Joanna Woś zaprezentują publiczności najpiękniejsze arie i duety z oper takich mistrzów bel canta jak Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti i Vincenzo Bellini. Usłyszymy między innymi fragmenty „Cyrulika sewilskiego”, „Łucji z Lammermooru” i „Purytan”. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej wystąpi pod batutą uznanego dyrygenta, Łukasza Borowicza. Połączenie tak wyjątkowych talentów na jednej scenie to niecodzienne wydarzenie dla wszystkich melomanów.

Joanna Woś

Mariusz Kwiecień, fot. Mikołaj Mikołajczyk

Łukasz Borowicz, fot. Justyna Mielniczuk

Słynny baryton, Mariusz Kwiecień, ma na swoim koncie występy w najbardziej prestiżowych teatrach operowych na całym świecie, między innymi w Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej i wielu innych. Wyjątkowy głos i muzyczna wrażliwość sprawiają, że każdy z jego koncertów zapada w pamięć na długo. Joanna Woś to primadonna łódzkiego Teatru Wielkiego, współpracująca z tak renomowanymi teatrami operowymi jak Opera Narodowa w Warszawie, londyński Royal Festival Hall, frankfurcka Alter Oper czy berlińska Deutsche Oper.

Spotkania z artystami

Z artystami będzie można spotkać się nie tylko przy okazji koncertu, po którym podpisywać będą płyty i rozdawać autografy, ale również dzień później, w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12:00. Podczas ekskluzywnego spotkania pokoncertowego Mariusz Kwiecień i Joanna Woś opowiedzą o kulisach swojej pracy i dadzą się bliżej poznać publiczności z zupełnie innej perspektywy. Bezpłatne wejściówki (100 sztuk) będzie można odebrać w kasach Filharmonii Łódzkiej od 22 do 26 stycznia (poniedziałek-piątek) w godz. 10:00-18:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

O autorze