W sytuacji epidemii koronawirusa i zamknięcia teatrów instytucje kulturalne prześcigają się wręcz oferując możliwość oglądania spektakli operowych i koncertów online. Bardzo ciekawy program przygotowała również berlińska Staatsoper Unter den Linden, która już w zeszłym tygodniu ze względu na obowiązujące restrykcje transmitowała „Carmen” bez udziału publiczności. Przedstawienia udostępniane będą w południe, a ci z widzów, którzy nie dadzą rady obejrzeć bezpośredniego streamingu, będą mogli obejrzeć nagranie w formie „wideo na żądanie” przez kolejne 24 godziny.
Program:
wtorek, 17 marca – “Manon” Masseneta
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anna Netrebko, Rolando Villazón, Alfredo Daza, Christof Fischesser, Remy Corazza
środa, 18 marca – “Tristan i Izolda” Wagnera
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Stephen Milling, Boaz Daniel, Ekaterina Gubanova
czwartek, 19 marca – “Carmen” Bizeta
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anita Rachvelishvili, Michael Fabiano, Lucio Gallo, Christiane Karg
piątek, 20 marca – “Medea” Cherubiniego
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Sonya Yoncheva, Charles Castronovo, Iain Paterson, Elsa Dreisig
sobota, 21 marca – “Kawaler srebrnej róży” Straussa (zmiana godziny na 20.15)
Dyrygent: Zubin Mehta
Obsada: Camilla Nylund, Michèle Losier, Günther Groissböck, Nadine Sierra, Roman Trekel
poniedziałek, 23 marca – ”Staatsoper für alle” – Oper Air Concert z dnia 30 września 2017
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Diana Damrau, Okka von der Damerau, Burkhard Fritz, René Pape
środa, 25 marca – ”Falstaff” Verdiego
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Michael Volle, Barbara Frittoli, Alfredo Daza, Nadine Sierra, Francesco Demuro
czwartek, 26 marca – ”Hipolit i Arycja” Rameau
Dyrygent: Simon Rattle
Obsada: Anna Prohaska, Reinoud Van Mechelen, Magdalena Kožená, Elsa Dreisig Gyula Orendt
piątek, 27 marca – ”Carmen” Bizeta
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anita Rachvelishvili, Michael Fabiano, Lucio Gallo, Christiane Karg
sobota, 28 marca – ”Makbet” Verdiego
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Plácido Domingo, Anna Netrebko, Kwangchul Youn, Fabio Sartori
niedziela, 29 marca – ”Manon” Masseneta
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anna Netrebko, Rolando Villazón, Alfredo Daza, Christof Fischesser, Remy Corazza
poniedziałek, 30 marca – ”Die Zarenbraut” Rimskiego – Korsakowa
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Anatoli Kotscherga, Olga Peretyatko, Johannes Martin Kränzle, Anita Rachvelishvili
środa, 1 kwietnia – ”Trubadur” Verdiego
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Plácido Domingo, Anna Netrebko, Gaston Rivero, Marina Prudenskaya
piątek, 3 kwietnia – ”Wesele Figara” Mozarta
Dyrygent: Gustavo Dudamel
Obsada: Ildebrando D‘Arcangelo, Dorothea Röschmann, Anna Prohaska, Lauri Vasar, Marianne Crebassa
niedziela, 5 kwietnia – ”Tristan i Izolda” Wagnera
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Stephen Milling, Boaz Daniel, Ekaterina Gubanova
poniedziałek, 6 kwietnia – ”Tannhäuser” Wagnera
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Peter Seiffert, Ann Petersen, Marina Prudenskaya, Peter Mattei, René Pape
środa, 8 kwietnia – ”Tristan i Izolda” Wagnera
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Stephen Milling, Boaz Daniel, Ekaterina Gubanova
piątek, 10 kwietnia – ”Parsifal” Wagnera
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Wolfgang Koch, René Pape, Tómas Tómasson
poniedziałek, 13 kwietnia – ”Parsifal” Wagnera
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Andreas Schager, Anja Kampe, Wolfgang Koch, René Pape, Tómas Tómasson
wtorek, 14 kwietnia – ”Violetter Schnee” Furrera
Dyrygent: Matthias Pintscher
Obsada: Elsa Dreisig, Anna Prohaska, Martina Gedeck, Gyula Orendt, Georg Nigl, Otto Katzameier
środa, 15 kwietnia – ”Zaręczyny w klasztorze” Prokofjewa
Dyrygent: Daniel Barenboim
Obsada: Aida Garifullina, Violetta Urmana, Anna Goryachova, Stephan Rügamer, Andrei Zhilikhovsky, Lauri Vasar
czwartek, 16 kwietnia – “Kawaler srebrnej róży” Straussa
Dyrygent: Zubin Mehta
Obsada: Camilla Nylund, Michèle Losier, Günther Groissböck, Nadine Sierra, Roman Trekel