Maggio Musicale Fiorentino zapowiada koncert z domów artystów!

0

Obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa restrykcje dotyczące zakazu organizowania imprez masowych oraz zamknięcia teatrów skutkują odwoływaniem kolejnych wydarzeń na kulturalnej mapie Europy. Dotyczy to również odbywającego się w maju każdego roku we włoskiej Florencji festiwalu Maggio Musicale Fiorentino, który w zamian za to zaoferował publiczności koncert, w trakcie którego organizatorzy będą się łączyć za pośrednictwem internetu z artystami śpiewającymi w salonach swoich domów.

W zaplanowanej na 1 maja o godz. 21.00 gali potwierdzili swój udział m.in. Cecilia Bartoli, Vittorio Grigolo, Diana Damrau, Ludovic Tézier, Francesco Meli, Lisette Oropesa, Luca Salsi, Thomas Hampson, Krassimira Stoyanova, Michele Pertusi, Eva Mei, Anna Pirozzi, Leo Nucci, Ambrogio Maestri, Marco Armiliato, Sonya Yoncheva, Fabio Sartori, Luca Pisaroni i Saioa Hernández. Koncert ze sceny Teatro del Maggio Musicale Fiorentino poprowadzi jego dyrektor Alexander Pereira, a jego transmisję będzie można obejrzeć na stronie teatru (https://www.maggiofiorentino.com/en/home/), a także w mediach społecznościowych.

W późniejszym terminie planowane są koncerty tematyczne poświęcone twórczości Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego i Wolfganga Amadeusza Mozarta, w trakcie których zaśpiewają ponownie zapowiedziani już artyści, a także dołączą do nich kolejni śpiewacy.

Nagranie koncertu:

(aktualizacja w dn. 1.05.2020 r.)

O autorze