„Lohengrin” z Piotrem Beczałą i Tomaszem Koniecznym online na stronie Deutsche Grammophon

0

Bayreuth Festival po raz pierwszy w swojej wieloletniej historii odbywa się online. Legendarny wagnerowski festiwal począwszy od 25 lipca prezentuje w sieci dramaty muzyczne niemieckiego kompozytora, wśród których znajdują się: „Śpiewacy norymberscy”, „Tannhäuser”, „Lohengrin”, „Tristan i Izolda”, „Parsifal” i cały „Ring” w dwóch różnych produkcjach – jednej przygotowanej przez Franka Castorfa, a drugiej zrealizowanej przez nieżyjącego już Patrice’a Chéreau.

Emisja „Lohengrina” w reżyserii Yuvala Sharona zaplanowana jest na 2 i 15 sierpnia o godzinie 16.00. W przedstawieniu z 2018 roku w muzycznej świątyni na Zielonym Wzgórzu po raz pierwszy główne role zaśpiewali Polacy – Piotr Beczała (Lohengrin) i Tomasz Konieczny (Friedrich von Telramund).

Bayreuth Festival transmituje archiwalne nagrania spektakli we współpracy z Deutsche Grammophon. „Śpiewacy norymberscy”, „Tannhäuser”, „Lohengrin” i „Ring” pokazane zostaną internetowej publiczności w inscenizacjach, które miały być wystawiane również w tegorocznej edycji festiwalu. Terminy streamingów pokrywają się z datami festiwalowych przedstawień, które były planowane zanim epidemia koronawirusa zmusiła organizatorów do podjęcia decyzji o odwołaniu wydarzenia.

Koszt dostępu do nagrania „Lohengrina” wynosi 4,9 EUR i jest ono dostępne przez 48 godzin od daty emisji: https://www.dg-premium.com/dg_stage_video/lohengrin-christian-thielemann-yuval-sharon-2/

O autorze