Lisette Oropesa laureatką Nagrody Richarda Tuckera

4

Amerykańska sopranistka Lisette Oropesa została laureatką nagrody Richarda Tuckera. Przyznawane co roku wyróżnienie umożliwia stojącemu u progu międzynarodowej kariery śpiewakowi galowy występ w Carnegie Hall i wiąże się z przekazaniem czeku na 50 tys. dolarów. Wśród uhonorowanych w poprzednich latach śpiewaków znajdują się Stephanie Blythe, Lawrence Brownlee, Joyce DiDonato, Renée Fleming, Christine Goerke, Matthew Polenzani i Deborah Voigt.

Lisette Oropersa, która obecnie przebywa w Brukseli, gdzie występuje jako Isabelle w „Robercie Diable” Giacomo Meyerbeera, skomentowała otrzymanie nagrody: „Dziękuję bardzo! Ogromnie doceniam zaszczyt, jaki mnie spotkał ze strony Fundacji im. Richarda Tuckera. Nie mogę się doczekać, by dołączyć do moich przyjaciół i kolegów podczas tegorocznej gali w Nowym Jorku. To wielki honor być częścią tego wyjątkowego wydarzenia”.

Richard Tucker Gala, która jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń sezonu w Nowym Jorku odbędzie się 27 października w Carnegie Hall.

O autorze