Legendarna wiedeńska „Zemsta nietoperza” w sylwestra w kinach

3

Sieć kin Multikino zaprasza w sylwestrowe popołudnie na legendarny spektakl „Zemsty nietoperza” wystawiany od wielu lat w niezmienionej postaci w Wiener Staatsoper.

Akcja tej najsłynniejszej operetki rozgrywa się w noc sylwestrową. Wiener Staatsoper ma w swoim repertuarze bardzo klasyczną inscenizację „Zemsty nietoperza” pochodzącą z 1980 roku. Spektakl z wielką dbałością o szczegóły wyreżyserował dla wiedeńskiego teatru Otto Schenk, a na potrzeby kina nagrany został w 2012 roku. Przedstawienie było wcześniej wielokrotnie emitowane w austriackiej telewizji i brało w nim udział wielu znakomitych śpiewaków, tj. Edita Gruberova.

Roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innymi z Festiwalem w Salzburgu. Spektakl przygotowany przez Wiener Staatsoper, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to wszystko czeka kinowych widzów. Polskie napisy opracowano na podstawie genialnego przekładu Juliana Tuwima.

Bilety można kupić na stronie: https://kinomaestro.pl/gramy/zemsta-nietoperza/#seanse

O autorze