Laureat Konkursu Moniuszkowskiego Long Long wystąpi dziś z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie

0

Polskie Radio zaprasza na pierwszy, po pandemicznej przerwie, koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. W piątek 11 czerwca o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpi chiński tenor Long Long, który zaprezentuje najpiękniejsze arie operowe ze światowego i polskiego repertuaru.

Laureatowi Nagrody Polskiego Radia w 10. Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki (2019) towarzyszyć będzie OPRW pod dyrekcją Michała Klauzy.

Long Long uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych śpiewaków młodego pokolenia. Zdobył Grand Prix de l’Opéra w Bukareszcie (2016), Concorso Internazionale Voci Verdiane w Busseto (2017), znalazł się w finale Operaliów (2018). Jest członkiem Studia Operowego Bayerische Staatsoper w Monachium. Występował m.in. w ramach Festiwalu Maggio Musicale Fiorentino, w sezonie 2019/2020 rozpoczął współpracę z Operą w Hanowerze.

Laureat 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki z 2019 roku podczas swoich występów w Teatrze Wielkim oczarował publiczność i jury, zdobywając wiele nagród, w tym m.in. III miejsce, nagrodę Piotra Beczały, nagrodę Marii Fołtyn i nagrodę Polskiego Radia. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. W programie wieczoru najpiękniejsze arie tenorowe ze światowego i polskiego repertuaru operowego, w tym m.in. dzieła Moniuszki, Mozarta, Verdiego czy Pucciniego.

O autorze