Laureaci Konkursu Chopinowskiego stanęli na ślubnym kobiercu

5

Kyohei Sorita i Aimi Kobayashi ogłosili w Nowy Rok swoje małżeństwo i podzielili się w mediach społecznościowych wiadomością, że spodziewają się pierwszego dziecka.

Oboje pianiści byli w 2021 roku uczestnikami Konkursu Chopinowskiego, na którym Sorita zajął drugie miejsce, a Kobayashi czwarte. Pochodzący z Japonii artyści przyjaźnią się od dzieciństwa „Znamy się bardzo dobrze, jako dzieci chodziliśmy razem do szkoły muzycznej. Teraz jesteśmy razem w finale Konkursu Chopinowskiego” – mówił Kyohei Sorita po konkursowych przesłuchaniach finałowych.

Kyohei Sorita urodził się w 1994 roku w Tokyo. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Piotra Palecznego, a wcześniej kształcił się pod kierunkiem Mikhaila Voskresensky’ego w Moskiewskim Konserwatorium Państwowym im. Piotra Czajkowskiego. W 2012 r. uzyskał I lokatę i nagrodę publiczności w Japońskim Konkursie Muzycznym, a trzy lata później – I miejsce ex aequo w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym i Orkiestrowym w Cantù. Współpracował już z wieloma renomowanymi orkiestrami, a w 2020 roku zadebiutował w Musikverein w Wiedniu.

Aimi Kobayashi urodziła się w 1995 roku w Ube. Kształci się w Curtis Institute of Music w Filadelfii w klasie fortepianu Menga-Chieh Liu. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Młodych Artystów im. Giny Bachauer, Asian International Chopin Competition i Asia-Pacific International Chopin Piano Competition, była również finalistką XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015). Koncertowała z wieloma uznanymi zespołami, a w wieku 9 lat wystąpiła w Carnegie Hall.

O autorze