Królewski Festiwal Muzyki Filmowej w Wilanowie

0

11 czerwca w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się koncert, w trakcie którego będzie można usłyszeć największe przeboje znane z filmowych produkcji, takich jak „Troja”, „Gladiator”, „Król Artur” czy „Ogniem i mieczem” oraz utwory takich kompozytorów jak Hans Zimmer, John Williams, Ennio Morricone czy Krzesimir Dębski.

Królewski Festiwal Muzyki Filmowej to pierwsze tego typu wydarzenie w kraju, które łączy koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej i zaproszonych solistów, z urokliwą scenerią wilanowskiej rezydencji.

Projekt wydarzenia powstał z pasji do muzyki i filmu, które wspólnie oddziałują na zmysły odbiorcy. Do udziału w festiwalu zaproszono Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, jak również znanych ze scen teatralnych i musicalowych solistów: Nataszę Urbańską, Łukasza Zagrobelnego, Agnieszkę Przekupień, Jakuba Wociala i Annę Lasotę.

Za efekty wizualne odpowiadają znani VJ’e, artyści sztuk wizualnych. Współpraca z nimi zapewni widzom wyjątkowe emocje i przeżycia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

W dniu koncertu na dziedzińcu głównym Pałacu w Wilanowie postawione zostanie ogromne prześwitujące zadaszenie wraz z podłogą i wygodnymi krzesłami dla wszystkich przybyłych gości. Tym sposobem zagwarantujemy widzom piękny klimat i widok na scenerię Pałacu a warunki pogodowe nie będą mieć wpływu na odbywający się koncert.

Bilety na www.krolewskifestiwal.pl

O autorze