„Król Roger” z Mariuszem Kwietniem w radiowej Dwójce

28

Do Festiwalu Wratislavia Cantans pozostało już niewiele czasu. Od 7 do 16 września we Wrocławiu odbędzie się 53. edycja jednego z najważniejszych festiwali muzyki klasycznej w Europe Środkowo-Wschodniej, którego hasłem przewodnim w tym roku jest „Wyzwolenie” będące nawiązaniem do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas inauguracji 7 września w Narodowym Forum Muzyki zabrzmi koncertowa wersja opery „Król Roger” Karola Szymanowskiego z Mariuszem Kwietniem w tytułowej roli. To wyjątkowa pozycja w repertuarze śpiewaka, który zdobył uznanie na całym świecie jako mistrz belcanta. Dzieło Szymanowskiego m.in. w jego interpretacji zarejestrowane na DVD w 2015 roku w Royal Opera House nominowane zostało do nagrody Grammy w kategorii ”Best Opera Recording”.

Słynnemu artyście towarzyszyć będą znakomici partnerzy – Arnold Rutkowski, Krystian Adam Krzeszowiak, Joanna Zawartko, Agnieszka Rehlis i Remigiusz Łukomski. Orkiestrę Narodowego Forum Muzyki poprowadzi Jacek Kasprzyk.

Koncert transmitowany będzie w Dwójce w programie „Letni Festiwal Muzyczny” w godz. 19.00-23.00. W przerwie posłuchać będzie można rozmowy z Mariuszem Kwietniem i Krystianem Adamem Krzeszowiakiem.

O autorze