Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego przekłada termin, by nie kolidować z Konkursem Chopinowskim

0

Zarząd Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego zadecydował o przełożeniu 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego na 2022 roku w związku z pandemią koronawirusa i wynikającą z niej decyzją Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina o przesunięciu o rok kolejnej edycji Konkursu Chopinowskiego.

16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego miał odbyć się w dniach od 9 do 22 października w Poznaniu, jednak w związku z nowym terminem Konkursu Chopinowskiego ustalonym na 2-23 października 2021 roku, w ocenie Towarzystwa „zorganizowanie w bezpośrednim sąsiedztwie czasowym dwóch największych międzynarodowych konkursów muzycznych byłoby ze względu na interes melomanów wysoce niewskazane”.

„Wskutek pandemii COVID-19 niezwykle mocno ucierpiała kultura. Aby zapobiec kumulacji najważniejszych konkursów muzycznych w 2021 r., zmuszeni jesteśmy zmienić daty 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Nowy termin to: 7-21 października 2022 r. Zapraszamy do Poznania!” – poinformowało w poniedziałek Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego.

O autorze