Koniec małżeństwa Anny Netrebko i Yusifa Eyvazova

0

Najbardziej popularna para w świecie opery ogłosiła zakończenie swojego małżeństwa. Rosyjska sopranistka Anna Netrebko i wychowany w Baku tenor Yusif Eyvazov wzięli ślub w Wiedniu w sylwestra 2015 roku. Śpiewacy zaczęli się spotykać podczas prób do spektakli „Manon Lescaut” Pucciniego w 2014 roku w Rzymie. Od tego czasu często występowali razem na scenie i nagrywali płyty.

„Po dziesięciu szczęśliwych latach razem podjęliśmy trudną, ale zgodną decyzję o rozstaniu” – ogłosili artyści we wspólnym oświadczeniu. „Pozostajemy bliskimi przyjaciółmi, zjednoczonymi w naszej miłości do Tiago”. 16-letni dziś Tiago jest owocem związku śpiewaczki z urugwajskim bas-barytonem Erwinem Schrottem.

„Nie możemy się doczekać ogłoszonych i kolejnych wspólnych występów” – zapowiadają śpiewacy, dając do zrozumienia, że zamierzają kontynuować artystyczną współpracę. Netrebko i Eyvazov śpiewają aktualnie w „Turandot” Pucciniego w Teatro alla Scala, a na sierpień tego roku przewidziany jest ich występ w „Tosce” Pucciniego na festiwalu Arena di Verona. Nie da się jednak ukryć, że dwa tygodnie temu Eyvazov podpisał kontrakt z agencją Ariosi Management, podczas gdy Netrebko pozostaje nadal pod opieką Miguela Estebana.

„Nie będziemy udzielać dalszych komentarzy i dziękujemy wszystkim za poszanowanie naszego życia prywatnego” – dodali małżonkowie.

O autorze