Koncertowa wersja „Króla Rogera” z Mariuszem Kwietniem na rozpoczęcie festiwalu Wratislavia Cantans

3

53. Festiwal Wratislavia Cantans, który w tym roku odbywa się pod nawiązującym do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości hasłem „Wyzwolenie”, zainaugurowany zostanie 7 września koncertowym wykonaniem opery „Król Roger” Szymanowskiego z światowej sławy barytonem Mariuszem Kwietniem w roli tytułowej. Na scenie towarzyszyć mu będą znakomici tenorzy – Arnold Rutkowski (Pasterz) i Krystian Adam Krzeszowiak (Edrisi). Partię Roksany zaśpiewa Joanna Zawartko, która w zeszłym roku zakwalifikowała się do półfinałów słynnego konkursu firmowanego przez Placido Domingo – Operalia. W roli Dyakonissy wystąpi rewelacyjna mezzosopranistka – Agnieszka Rehlis. Orkiestrę Narodowego Forum Muzyki poprowadzi Jacek Kasprzyk.

Na zakończenie festiwalu zabrzmi z kolei „Requiem” Verdiego pod batutą Sir Johna Eliota Gardinera, z udziałem stworzonego przez niego Monteverdi Choir i w wykonaniu solistów: Corinne Winters, Ann Hallenberg, Edgaras Montvidas, Gianluca Buratto.

Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdują się jeszcze m.in. „Historia żołnierza” Igora Strawińskiego czy „Madrigali guerrieri et amorosi” Monteverdiego.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans odbędzie się w dniach 7-16 września. Koncerty odbywać się będą zarówno w sali głównej Narodowego Forum Muzyki, jak i w kościołach: Synagodze pod Białym Bocianem, w Bazylice kościoła pod wezwaniem św. Elżbiety czy w Oratorium Marianum.

Pełny program: http://www.nfm.wroclaw.pl/wydarzenia/?m=2018-09

O autorze