Koncert w hołdzie Bogdanowi Paprockiemu dostępny również online!

0

Już dziś w Filharmonii Narodowej odbędzie się koncert dla uczczenia 10. rocznicy śmierci Bogdana Paprockiego, jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych drugiej połowy XX wieku.

Podczas wieczoru zabrzmi „Requiem” Mozarta w wykonaniu cieszących się dużym uznaniem śpiewaków: Iwony Sobotki, Rafała Bartmińskiego, Małgorzaty Walewskiej i Rafała Siwka.

Dodatkowo w programie wieczoru znajdują się utwory sakralne w wykonaniu solistów „Requiem” oraz laureatów Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego, w tym światowe prawykonanie utworu „Dans la Cascade Seleste” autorstwa młodego kompozytora Juliana Paprockiego. Solistom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod batutą Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego oraz Chór Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie będzie można oglądać również online, na kanale YouTube Akademii Filmu i Telewizji. Transmisja rozpoczyna się o godz. 18.00.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego, powstałe w celu kultywowania pamięci o wybitnym artyście, niedoścignionym odtwórcy ról moniuszkowskich, soliście Teatru Wielkiego Opery Narodowej (60 sezonów!), który stworzył 50 ról scenicznych i wystąpił w 2800 przedstawieniach.

O autorze