Koncert Sylwestrowy Filharmoników Berlińskich z Jonasem Kaufmannem – gdzie oglądać?

0

Jedną z ciekawszych propozycji muzycznego pożegnania 2022 roku jest Koncert Sylwestrowy Filharmoników Berlińskich. Co prawda bilety na każdy z trzech zaplanowanych koncertów (29,30,31 grudnia) są kompletnie wyprzedane, ale wydarzenie będzie transmitowane zarówno w kinach, jak i online.

Na czele orkiestry stanie ceniony dyrygent, dyrektor muzyczny Filharmoników Berlińskich Kirill Petrenko. Jako gość specjalny w tym roku wystąpi Jonas Kaufmann, którego głos i muzyczna inteligencja stawiają go w czołówce najlepszych tenorów naszych czasów.

Bogaty program koncertu zawiera m.in. arie z „Mocy przeznaczenia” Verdiego, „Romea i Julii” Zandonaia, „Andrei Chéniera” Giordana i „Rycerskości wieśniaczej” Mascagniego. Ponadto zabrzmią utwory takie jak m.in. „Kaprys włoski” Czajkowskiego, fragmenty baletu „Romeo i Julia” Prokofieva czy muzyki do filmu „La Strada” Felliniego skomponowanej przez Nino Rotę.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo 31 grudnia o godz. 17.30 do kin m.in w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Norwegii. W Polsce koncert można obejrzeć w Kinie Świt w Czechowicach-Dziedzicach, Kinie Europa Nowa Sól w Nowej Soli i Kinie 1410 w Toruniu.

Występem Filharmoników Berlińskich z Jonasem Kaufmannem można również cieszyć się w domowym zaciszu dzięki streamingowi Digital Concert Hall. Rejestrując się jako nowy użytkownik, otrzymasz bezpłatny 7-dniowy dostęp próbny.

W sylwestrowy wieczór o godz. 18.35 koncert wyemitowany zostanie również w niemieckiej telewizji Arte.

Bezpośrednią transmisję rozpoczynającą się o godz. 17.30 oferuje również niemieckie radio rbb Kultur.

O autorze