Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Filharmonii Narodowej w Warszawie

3

Powitanie Nowego Roku wyjątkowym koncertem to doskonała okazja na spotkanie z muzyką klasyczną i niepowtarzalnymi interpretacjami arii i duetów operowych oraz utworów w rytmach gorącej, karnawałowej muzyki południa. W tym roku na jednej scenie usłyszymy gwiazdy scen polskich, ale również m.in. wybitny meksykański sopran. W pierwszej części koncertu zabrzmią najznakomitsze utwory z oper, a w drugiej zabierzemy Państwa w podróż na Południe Europy: do Hiszpanii, Włoch, ale też do Meksyku, czy Argentyny. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek. Pod batutą Maestro Antoniego Wita zagra Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

„Od kilkunastu lat bawimy, wzruszamy, porywamy zgromadzoną Publiczność. Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje po koncercie. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne, niech będzie ono wyjątkowym początkiem Nowego Roku.”- mówi Iwona Wujastyk – dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

„Żeby nie zdradzać wszystkich niespodzianek mogę tylko powiedzieć, że w drugiej części koncertu oprócz charyzmatycznej i gorącej muzyki południa zabrzmi też siostrzany odpowiednik węgiersko-austriackiej operetki, czyli hiszpańska zarzuela. To zdecydowanie gratka, a może i absolutna nowość dla wielbicieli tego gatunku„.

1 stycznia sceną Filharmonii Narodowej zawładną nie tylko piękne głosy, ale również mistrz akordeonu Marcin Wyrostek, który z pewnością dostarczy moc  artystycznych wrażeń. Podczas  wieczoru wystąpią wybitni soliści: Karen Gardeazabal, Gosha Kowalinska, Krystian Krzeszowiak, Stanislav Kuflyuk. Publiczność usłyszy wspaniałe duety, m.in. żeński duet Barcarolle z opery „Opowieści Hoffmanna”, utwory z opery „Carmen”, czy Straussowskie tematy w wykonaniu Orkiestry.

Nie zabraknie finałowego, szampańskiego hitu noworocznego czyli Marsza Radetzkiego.

Całość wypełni niesamowita scenografia kwiatowa.

O autorze