Komiczna „Córka pułku” w sobotę w transmisji z Met

1

2 marca żartobliwa opera Donizettiego powraca w cyklu transmisji „The Met: Live in HD” w nowej obsadzie. W tytułową córkę pułku, czyli Marię, wcieli się południowoafrykańska sopranistka Pretty Yende, która brawurowo zaśpiewała Adinę w transmitowanym rok temu „Napoju miłosnym” tego kompozytora. W roli jej ukochanego Tonia, młodego żołnierza, wystąpi Javier Camarena – meksykański tenor, znany widzom transmisji m.in. z występu w „Semiramidzie” Rossiniego. Towarzyszyć im będą: Stephanie Blythe jako markiza de Berkenfield, Maurizio Muraro jako Sulpicjusz i znana amerykańska aktorka filmowa Kathleen Turner jako księżna de Crakentorp („W czym mamy problem?”, „Honor Prizzich”, „Miłość, szmaragd i krokodyl”).

Javier Camarena jako Tonio i Pretty Yende jako Marie w „Córce pułku” Donizettiego, fot. Marty Sohl / Met Opera

„Córka pułku” przeżywa obecnie na światowych scenach swoisty renesans, a to za sprawą kilku dosłownie wykonawców, którzy są w stanie wykonać główne partie, a szczególnie tenorową rolę Tonia z arią, w której kompozytor umieścił aż 9 dźwięków wysokiego ‘c’. Tak wysokie wymagania postawione przez kompozytora sprawiają, że nieliczni śpiewacy są w stanie zmierzyć się z lekką i zabawną operą Donizettiego.

Inscenizacja Laurenta Pelly’ego doskonale oddaje klimat zabawnego dzieła o perypetiach zagubionej i po latach odnalezionej wśród grenadierów arystokratce i zakochanego w niej żołnierza. Spektaklem zadyryguje Enrique Mazzola.

Więcej informacji na http://new.nazywowkinach.pl/

O autorze