Już w niedzielę recital pieśni w wykonaniu Piotra Beczały

0

Już w najbliższą niedzielę (28.10) na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pojawi się Piotr Beczała. Jeden z najbardziej rozchwytywanych tenorów świata i gwiazda największych scen operowych świata wystąpi w Warszawie z recitalem pieśni autorstwa włoskich i polskich kompozytorów. Przy fortepianie artyście towarzyszyć będzie jeden z najbardziej uznanych akompaniatorów na świecie – Helmut Deutsch.

Pomimo napiętego grafiku, Piotr Beczała stara się regularnie występować w Polsce. Ostatnio można było  podziwiać jego talent w trakcie rewelacyjnego koncertu w Operze Leśnej w Sopocie w sierpniu tego roku, który zgromadził kilkutysięczną rzeszę melomanów.

Najbliższe zawodowe plany śpiewaka obejmują serię recitali i koncertów oraz rolę Maurizia w „Adrianie Lecouvreur” Cilei w nowojorskiej Metropolitan Opera. Premiera spektaklu zaplanowana jest na sylwestrowy wieczór, a w tytułową Adrianę wcielać się będzie Anna Netrebko, z którą wspólnie stworzyli już wiele niezapomnianych scenicznych kreacji.

Program koncertu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (28 października 2018 roku):

Stefano Donaudy:

Vagissima sembianzaFreschi luoghi, prati aulentiO del mio amato ben

Ermano Wolf-Ferrari:

Quando ti vidiIo del salutiE tanto c’e pericolO si che non sapevo

Ottorino Respighi:

LagrimeScherzoStornellatriceNevicataPioggiaNebbie

Francesco Paolo Tosti:

L’Ultima canzoneChi sei tu che mi parliIdeale

PRZERWA

Karol Szymanowski:

Sześć pieśni op. 2

Mieczysław Karłowicz:

Czasem, gdy długo na pół sennie marzę;Na spokojnym ciemnym morzuRdzawe liścieW wieczorną ciszęZasmuconejPrzed nocą wiecznąZaczarowana królewna 

Stanisław Moniuszko:

Dwie zorzePrząśniczkaPolna różyczkaKrakowiaczek ci ja

O autorze