Już dziś koncert Artura Rucińskiego w Warszawie

5

Publiczność Teatru Wielkiego – Opery Narodowej będzie dziś świadkiem wyjątkowego wydarzenia – prosto z Rzymu, gdzie występuje w „Zbójcach” Verdiego, do Warszawy przyjedzie Artur Ruciński, by zaśpiewać w jedynym w tym sezonie koncercie w Polsce.

Kariera słynnego śpiewaka w ostatnich sezonach nabrała niesamowitego tempa. Artysta regularnie pojawia się na najważniejszych scenach świata, a po udanym debiucie w Metropolitan Opera w „Madame Butterfly” w 2016 roku, zaoferowano mu kolejne kontrakty w tym teatrze. W bieżącym sezonie Artura Rucińskiego można było zobaczyć nie tylko w Teatro dell’Opera di Roma, ale również w San Francisco Opera, gdzie kreował postać Giorgio Germonta w „Traviacie” Verdiego oraz jako Marcello w „Cyganerii” w Opera Bastille w Paryżu, gdzie wróci w maju w tytułowej roli w operze „Gianni Schicchi”, również skomponowanej przez Pucciniego.

W Warszawie zaprezentuje zróżnicowany repertuar – usłyszymy m.in. fragmenty „Strasznego dworu” Moniuszki, „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego, „Traviaty” Verdiego, „Don Giovanniego” Mozarta, „Damy pikowej” Czajkowskiego oraz pieśni Karłowicza. Orkiestrę Teatru Wielkiego – Opery Narodowej poprowadzi Grzegorz Nowak.

Ostatnie bilety do nabycia za pośrednictwem strony internetowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

O autorze