Juan Diego Flórez charytatywnie w Gdańsku

0

29 listopada w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się czwarta edycja koncertu charytatywnego „Muzyka Czyni Cuda”, podczas której wystąpi światowej sławy tenor Juan Diego Flórez.

Juan Diego Flórez, pochodzący z Peru i zaczynający swoja karierę od śpiewania piosenek w stylu pop w barach Limy, zasłynął ze swoich mistrzowskich interpretacji oper bel canta, w tym szczególnie Rossiniego, Belliniego i Donizzettiego. W wieku 23 lat, po zachwycającym debiucie na Rossini Opera Festival w Pesario, zadebiutował na deskach mediolańskiej La Scali na rozpoczęciu sezonu 1996/1997. Jego kariera nabrała rozpędu. Od tego momentu zaczął występować w najsłynniejszych teatrach operowych świata, m.in. w: Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Wiedniu, Barcelonie czy Berlinie. Jest pierwszym od 70 lat śpiewakiem, który bisował w trakcie przedstawienie operowego w la Scali (2007) wykonując słynną arię „Ah mes ami” z „Córki pułku” Donizzettiego zawierającą  7 następujących po sobie wysokich C! Sukces ten powtórzył w Paryżu i Nowym Jorku.Juan Diego Flórezwydał liczne albumy solowe i spektakle operowe na CD i DVD. BBC ogłosiło gojednym z najlepszych tenorów w historii. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za swoje zasługi. W tym roku prezentuje swój recital między innymi w Nowym Jorku, Barcelonie, Madrycie, Paryżu, Londynie i Zurychu.

Podczas koncertu w ramach wydarzenia „Muzyka Czyni Cuda” wykona utwory pochodzące z oper Donizzettiego, Rossiniego, Massenetiego, Pucciniego oraz Verdiego. Recital operowy Juan Diego Flórezbędzie akompaniowany przez amerykańskiego pianistę, włoskiego pochodzenia Vincenzo Scalera.

Dochód z koncertu zostanie przekazany na zakup przenośnej głowicy do badań USG dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED. Jest to urządzenie, które pozwala na wykonanie badania USG dosłownie wszędzie, przy łóżku chorego, w izbie przyjęć, oddziale ratunkowym czy na bloku operacyjnym, ponieważ można je podłączyć do tableta, a nawet zwykłego telefonu komórkowego typu smartfon.Cechuje się więc ono niewiarygodną mobilnością, co czyni je bardzo użytecznym. Ponadto planujemy kupić generator chirurgiczny do zamykania naczyń firmy JustRight, który pozwala operować nawet najmniejsze dzieci z użyciem najdelikatniejszych narzędzi.

Bilety na koncert są już dostępne na stronie internetowej: http://www.filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/icalrepeat.detail/2017/11/29/1982/43%7C53%7C60%7C68%7C69/muzyka-czyni-cuda-koncert-charytatywny

(materiały prasowe)

O autorze