Joyce DiDonato i Jakub Józef Orliński zaśpiewają w Katowicach!

0

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach ogłosiła program koncertowy na sezon 2020/2021, który upłynie pod hasłem „Inny wymiar”.

Choć może to być sezon wymagający sporej elastyczności od organizatorów i wykonawców, to w programie NOSPR nie zabraknie koncertów z udziałem największych gwiazd światowych scen muzycznych.

„Zdajemy sobie sprawę, że do świata sprzed pandemii szybko nie wrócimy. Jednocześnie nowa rzeczywistość otwiera przed nami inny wymiar sztuki” — mówi Ewa Bogusz-Moore, dyrektor naczelna i programowa NOSPR.

W styczniu do Katowic przyjadą pianista Garrick Ohlsson (17.01.) oraz rewelacyjna mezzosopranistka, gwiazda Metropolitan Opera i innych topowych operowych scen, zdobywczyni aż trzech nagród Grammy – Joyce DiDonato (29.01.). Śpiewaczka zaprezentuje utwory pochodzące z jej ostatniej solowej płyty „Songplay”, na której umiejętnie łączy muzykę baroku, jazzowe ballady i standardy amerykańskie w ciekawy program artystyczny.

13 marca wystąpi uwielbiany przez publiczność kontratenor Jakub Józef Orliński, który zaśpiewa w towarzystwie Il Pomo d’Oro fragmenty z oper Francesca Cavallego, Giovanniego Antonia Borettiego, Giovanniego Battisty Bononciniego, Francesca Bartolomea Contiego, Georga Friedricha Händla, Luki Antonia Predieriego, Nicoli Matteisa, Giuseppe Marii Orlandiniego i Johanna Matthesona.

Funkcję pierwszego dyrygenta gościnnego będzie nadal pełnić Domingo Hindoyan (prywatnie mąż Soni Yonchevy), który od września 2021 przejmie kierownictwo nad Royal Liverpool Philharmonic. Pracę tego młodego, utalentowanego artysty, który w ciągu swojej kariery miał okazję prowadzić orkiestry w najbardziej renomowanych teatrach operowych, takich jak m.in. Metropolitan Opera, Wiener Staatsoper, Staatsoper Unter den Linden, Lyric Opera of Chicago, Gran Teatre del Liceu, będzie można podziwiać między innymi w trakcie koncertowego wykonania opery „Potępienie Fausta” Berlioza (20.05.). A w obsadzie również wokalne znakomitości: Francesco Demuro (Faust) i Sophie Koch (Małgorzata).

Cały program na nowy sezon dostępny jest na stronie: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz

Do 6 września bilety na koncerty dostępne są w przedsprzedaży dla posiadaczy abonamentów NOSPR. Otwarta sprzedaż sezonu rozpoczyna się 7 września. Bilety na koncert JoyceDiDonato będzie można kupić w listopadzie 2020.

O autorze