Jospeh Calleja zaśpiewa charytatywnie w Gdańsku. Planowana transmisja

0

Podczas tegorocznej edycji koncertu charytatywnego „Muzyka czyni cuda” wystąpi Joseph Calleja. Maltański tenor zastąpi jutro w Gdańsku zapowiadanego wcześniej Javiera Camarenę, który z powodów rodzinnych odwołał swój przyjazd do Polski.

Organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym koncerty z udziałem gwiazd wokalistyki mają na celu wsparcie działalności Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. W ubiegłych latach na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej publiczność mogła oklaskiwać m.in. Juana Diega Floreza, Erwina Schrotta czy Sondrę Radvanovsky. W 2020 roku do udziału w koncercie zaproszono Kristine Opolais, ale z powodu pandemii wydarzenie zostało odwołane.

Joseph Calleja jest m.in. laureatem prestiżowego konkursu wokalnego Operalia z 1999 roku, zdobywcą nagród Grammy czy tytułu „artysty roku” przyznawanego przez brytyjski magazyn „Gramophone”.

Artysta odwiedzi Gdańsk w przerwie między spektaklami „Toski” Pucciniego w Opernhaus Zurich, gdzie występuje u boku Sonyi Yonchevy. W tym sezonie zaśpiewa również m.in. w „Rigoletcie” Verdiego, w Opéra National de Paris, „Tosce” w Metropolitan Opera, „Luizie Miller” Verdiego w Staatsoper Hamburg czy „Atylli” Verdiego w Royal Opera House.

Program koncertu:
15 października 2021, godz. 19.00, Polska Filharmonia Bałtycka

Orkiestra Symfoniczna PFB
Gianluca Marciano – dyrygent
Joseph Calleja – tenor

Prowadzenie: Konrad Mielnik

Giuseppe Verdi
Uwertura z opery Nieszpory sycylijskie
Aria Questa o quella z opery Rigoletto

Jules Massenet – Aria Pourquoi me reveiller z opery Werther

Francesco Cilea
Intermezzo z opery Adriana Lecouvreur
Aria La dolcissima effigie z opery Adriana Lecouvreur

Giacomo Puccini
Intermezzo z opery Manon Lescaut
Aria E lucevan le stelle z opery Tosca

Pietro Mascagni – Intermezzo z opery Cavalleria Rusticana

Francesco Cilea – Aria La solita storia del pastore z opery L’Arlesiana

Agustin Lara – Granada

Koncert transmitowany będzie na Facebooku, na fanpage’u Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym – https://www.facebook.com/StowarzyszeniePomocyDzieciomChirurgicznieChorym

O autorze