Joanna Woś debiutuje w roli Normy

0

W najbliższą sobotę Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na „Normę” Belliniego. Arcydzieło belcanta zabrzmi w łódzkim teatrze po raz pierwszy od niemal 40 lat. Po raz pierwszy plany dotyczące ponownego wystawienia na łódzkiej scenie „Normy” zaprezentowano w lipcu 2019 roku, jednak utrzymująca się niekorzystna sytuacja pandemiczna pokrzyżowała teatrowi szyki. Finalnie zdecydowano się na koncertową wersję opery, a dyrygencką batutę powierzono ponownie maestro Tadeuszowi Kozłowskiemu.

Przejmująca historia głównych bohaterów (Norma, Adalgisa, Pollione, Oroveso) pełna miłosnych perypetii, rozgrywających się w Galii będącej pod rzymską okupacją – jest nie tylko poruszająca i wciągająca widza w kulisy działań bohaterów; jest także znakomitym pretekstem dla ich efektownych i karkołomnych popisów wokalnych, których w tym dziele nie brakuje.

W tytułowej roli, która jest jedną z najbardziej popisowych w repertuarze sopranowym, zadebiutuje primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi, znakomita Joanna Woś.

Jako Pollione wystąpi Arnold Rutkowski, który miał okazję zaśpiewać już tę partię na takich scenach jak Teatr Wielki – Opera Narodowa, Opera Krakowska czy Greek National Opera. Rolę Adalgisy kreować będzie Bernadetta Grabias, a jako Oroveso zaprezentuje się Grzegorz Szostak.

O autorze