Javier Camarena zaśpiewa w Gdańsku!

0

Jeden z najbardziej utalentowanych tenorów, Javier Camarena już 15 października zaśpiewa w Gdańsku! Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Muzyka czyni cuda” zainicjowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym.

Charytatywne koncerty z udziałem gwiazd wokalistyki mają na celu wsparcie działalności Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. W ubiegłych latach na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej publiczność mogła oklaskiwać m.in. Juana Diega Floreza, Erwina Schrotta czy Sondrę Radvanovsky. W 2020 roku do udziału w koncercie zaproszono Kristine Opolais, ale ze względu na pandemię wydarzenie zostało odwołane.

Javier Camarena otrzymał tytuł najlepszego śpiewaka roku w tegorocznej edycji nagród International Opera Awards (tzw. „operowe Oscary”). Meksykański tenor specjalizuje się w partiach belcantowych i z powodzeniem występuje w największych teatrach operowych i salach koncertowych, m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Staatsoper w Wiedniu, Teatro Real w Madrycie czy Royal Opera House w Londynie. W Gdańsku zaśpiewa arie włoskiego belcanta z oper Donizettiego, Rossiniego i Belliniego, a także popularne pieśni włoskie i południowoamerykańskie.

Program:

Ferdinand Hérold – Uwertura do opery Zampa
Charles Gounod – L’amour! L’amour!… Ah! Leve-toi soleil… z opery Romeo i Julia
Vincenzo Bellini – È serbato a questo aciaro… z opery Capuleti i Montecchi
Gioacchino Rossini – Uwertura z opery Kopciuszek albo triumf dobroci
Gioacchino Rossini – Sì, ritrovarla io giuro! z opery Kopciuszek albo triumf dobroci
Gaetano Donizetti – Ah, mes amis… z opery Córka pułku
Gioacchino Rossini – La tarantella
Luigi Denza – Funiculì, funiculà…
Gerónimo Giménez – Intermezzo z Las bodas de Luis Alonso
Osvaldo Farrés – Tres palabras
Rafael Hernández Marín – Perfume de gardenias
César Portillo de la Luz – Contigo en la distancia

Orkiestrę Symfoniczną PFB poprowadzi Gianluca Marciano.

O autorze