Gwiazdy opery z okazji Święta Niepodległości

5

Koncert „Dla Niepodległej” na Stadionie Narodowym w Warszawie to jedno z najważniejszych wydarzeń otwierających obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko transmitowane w kilku stacjach telewizyjnych i radiowych stanowiło muzyczną podróż przez ostatnie sto lat historii naszego kraju, w ramach którego przypomniano piosenki, które towarzyszyły Legionom Polskim, żołnierzom walczącym na Monte Cassino czy cywilnej ludności zaangażowanej w Powstanie Warszawskie. Nie zabrakło piosenek z epoki PRL – zarówno tych mających w sobie ducha protestu, jak i dyskotekowych przebojów. Obok m.in. Maryli Rodowicz, Ewy Farnej czy Kamila Bednarka wystąpiły gwiazdy scen operowych – Aleksandra Kurzak i Andrzej Lampert.

Andrzej Lampert zaśpiewał piosenkę z repertuaru Mieczysława Fogga „Ta ostatnia niedziela”, a Aleksandra Kurzak wykonała nieśmiertelny przebój Hanki Ordonówny „Miłość Ci wszystko wybaczy”. W kolejnej odsłonie artyści wspólnie zaśpiewali cieszący się nadal olbrzymią popularnością utwór „Jej portret” Bogusława Meca.

11 listopada Aleksandra Kurzak ma zaplanowane kolejne rocznicowe występy – światowej sławy artystka weźmie udział w koncercie pod tytułem „Sto lat”, który odbędzie się w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Royal Albert Hall w Londynie.

O autorze