Gwiazdy opery na XIV Koncercie Noworocznym w Warszawie

1

XIV Koncert Noworoczny organizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny coraz bliżej. Podczas wydarzenia usłyszymy, po raz pierwszy w Polsce, Ildebrando D’Arcangelo – włoskiego śpiewaka o międzynarodowej sławie. Artyście partnerować będą Joanna Moskowicz oraz Leonardo Capalbo.

Podczas koncertu zagra Polska Orkiestra Radiowa, którą tego wyjątkowego wieczoru poprowadzi Maestro Sebastian Perłowski – wielokrotnie nagradzany dyrygent, kompozytor i aranżer.

Na XIV Koncert Noworoczny zapraszamy 1 stycznia 2019 roku do gościnnej Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej.

Ildebrando D’Arcangelo występował z powodzeniem m.in. w mediolańskiej La Scali, Teatro Real w Madrycie, londyńskim Covent Garden, w Operze w Wiedniu oraz w Paryżu. Po udanym debiucie na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, w 1994 roku, powracał tam jeszcze wielokrotnie. Podczas XIV Koncertu Noworocznego w Filharmonii Narodowej usłyszymy też utalentowanych i wielokrotnie nagradzanych artystów: Joannę Moskowicz (sopran) i Leonarda Capalbo (tenor).

Moskowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi i we Wrocławiu, a także wielu kursów mistrzowskich, min. u prof. Barbary Schlick, prof. Ingrid Kremling oraz prof. Teresy Żylis-Gary. Ta długoletnia solistka Opery Wrocławskiej została laureatką wielu znaczących konkursów, m.in. VIII Konkursu Moniuszkowskiego (nagroda specjalna dla najlepszego sopranu koloraturowego oraz dla najlepszej polskiej śpiewaczki, 2013 r.).

Melomani z niecierpliwością czekają zapewne na występ Leonarda Capalbo. Ten amerykański śpiewak o włoskich korzeniach chwalony jest za bogaty, liryczny głos i dramatyzm wykonania. Jego występy oklaskiwane były m.in. w berlińskiej Staatsoper, Teatro Real w Madrycie, Operze w Lyonie, Teatro Regio w Turynie, Teatro dell’Opera w Rzymie. Capalbo występował też w USA, m.in. w Lyric Opera of Chicago i New York City Opera.

Podczas XIV Koncertu Noworocznego w Filharmonii Narodowej usłyszymy też Polską Orkiestrę Radiową, którą tego wyjątkowego wieczoru poprowadzi Maestro Sebastian Perłowski – wielokrotnie nagradzany dyrygent, kompozytor i aranżer. Perłowski jest laureatem m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Atlancie oraz na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Cordobie. Jego kompozycje zostały docenione m.in. II Nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. Perłowski jest również półnalistą Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego „Lovro von Matačić” w Zagrzebiu.

O autorze