Gala sylwestrowo-noworoczna w Bytomiu

0

Wkrótce rozpocznie się planowany remont Opery Śląskiej w Bytomiu. Ostatnim w tym sezonie wydarzeniem, które organizowane jest w przeznaczonym do modernizacji budynku przy ulicy Moniuszki, jest sylwestrowo-noworoczna gala, która odbędzie się 30, 31 grudnia oraz 01, 02 stycznia.

Artyści pod batutą maestro Tadeusza Kozłowskiego, zabiorą widzów w przepiękną muzyczną podróż szlakiem uwielbianych przez wszystkich arii i duetów z oper, operetek oraz musicali, których temperament i dynamikę podkreśli atrakcyjna choreografia.

Podczas koncertu zabrzmią największe hity operowe z: „Carmen”, „Turandot”, „Romea i Julii”, „Traviaty”, „La Rondine”, „Trubadura” oraz ponadczasowych operetek takich jak: „Baron cygański”, „Księżniczka czardasza”, „Wesoła wdówka”, „Orfeusz w piekle”, „Kraina uśmiechu” i musicali, jak również pieśni neapolitańskie.

W Gali Sylwestrowo-Noworocznej wystąpią soliści Opery Śląskiej: Anna Borucka, Gabriela Gołaszewska, Ruslana Koval, Ewelina Szybilska, Maciej Komandera, Stanislav Kuflyuk, Adam Sobierajski oraz Dominik Sutowicz.

O autorze