Operowa gala na otwarcie sezonu w La Scali

0

Planowana na 7 grudnia uroczystość otwarcia nowego sezonu artystycznego w mediolańskiej La Scali odbędzie się bez udziału publiczności. Zgodnie z tradycją inauguracja sezonu odbywa się w dzień świętego Ambrożego, patrona Mediolanu.

W transmitowanym na żywo przez włoską telewizję RAI oraz wyemitowanym w późniejszym terminie przez niemiecko-francuski kanał ARTE galowym koncercie wezmą udział m.in. Lisette Oropesa oraz Juan Diego Florez, którzy mieli zaśpiewać tego dnia w premierowym spektaklu „Łucji z Lammermoor” Donizettiego.

Dyrekcja La Scali nie zdecydowała się w tym roku na wystawienie pełnej produkcji operowej w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, z których wielu wcześniej przeszło kwarantannę z powodu serii zakażeń koronawirusem.

Do udziału w gali zaproszono gwiazdy pierwszego formatu, w tym Aleksandrę Kurzak i Piotra Beczałę. Podczas inauguracyjnego wieczoru wystąpią również m.in. Roberto Alagna, Jonas Kaufmann, Placido Domingo, Elīna Garanča, Vittorio Grigolo, Francesco Meli, Kristine Opolais, Camilla Nylund, George Petean, Marina Rebeka, Luca Salsi, Andreas Schager, Ludovic Tézier, Ildar Abdrazakov i Sonya Yoncheva. Orkiestrę poprowadzi Riccardo Chailly.

O autorze