Ferfecka, Buszewski, Komasa w Teatrze Studio

0

29 maja w warszawskim Teatrze Studio odbędzie się koncert „Di gioia in gioia”, w którym wystąpią jedni z najciekawszych śpiewaków młodego pokolenia – Adriana Ferfecka, Piotr Buszewski i Szymon Komasa. Solistom towarzyszyć będzie pianista Mischa Kozłowski. Artyści wykonają arie, duety, tercety m.in. Mozarta, Donizettiego, Verdiego.

W tym sezonie Adriana Ferefecka zaśpiewała m.in. w „Cyganerii” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz Deutsche Oper Berlin, a także z sukcesem wcieliła się w postać w Liu w „Turandot” w Teatro dell’Opera di Roma.

Piotr Buszewski związany jest obecnie ze sceną w Hamburgu, gdzie zaangażowany jest do spektakli „Nabucca”, „Napoju miłosnego”, Rigoletta” oraz „Dialogów karmelitanek”. Wyróżniający się talentem tenor występował również w „Kawalerze srebrnej róży” w Staatsoper Unter den Linden, a już w lipcu zadebiutuje w roli Cassia w „Otellu”. Artysta ma na swoim koncie również występy w Operze Wrocławskiej, gdzie w obecnym sezonie wcielał się w Rudolfa w „Cyganerii” oraz Nadira w „Poławiaczach pereł”.

W „Poławiaczach pereł” i „Fauście” we Wrocławiu zaśpiewał również Szymon Komasa, który ostatnio powrócił do Białegostoku w roli Marcela w „Cyganerii”. Uzdolnionego barytona publiczność pamięta z doskonale przyjętych ról, m.in. w „Tramwaju zwanym pożądaniem” w Teatrze Wielkim w Łodzi, „Potępienia Fausta” czy „Falstaffa” w Operze Nova w Bydgoszczy, „Don Desiderio” w Operze Śląskiej czy solowych koncertów w Teatrze Studio.

O autorze