Erwin Schrott wystąpi w Gdańsku w ramach wydarzenia „Muzyka Czyni Cuda”

5

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym już po raz piąty organizuje charytatywny koncert, na który zaproszenie przyjmują największe gwiazdy muzyki operowej. 10 grudnia br. w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zaśpiewa znakomity bas-baryton z Urugwaju – Erwin Schrott.

Erwin Schrott urodził się w 1972 roku w Montevideo w Urugwaju. Karierę rozpoczął  w wieku 22 lat debiutując w „Andrea Chénier” Giordano. Punktem zwrotnym okazało się dla niego być zdobycie nagrody publiczności w trakcie jednego z najbardziej renomowanych konkursów dla młodych śpiewaków – Operalia (1998 r.), co otworzyło mu drzwi do występów w największych teatrach operowych zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, Londyn, Mediolan, Wiedeń i wiele innych). Największe uznanie na świecie zdobył występując w operach Mozarta.

Podczas koncertu w ramach wydarzenia „Muzyka Czyni Cuda” wykona znane arie operowe pochodzące z dzieł Mozarta, Verdiego i Gounoda oraz popularne argentyńskie tanga. Koncert Erwina Schrotta będzie akompaniowany przez Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą włoskiego dyrygenta Lorenzo Coladonato.

Piąty już koncert z cyklu „Muzyka czyni cuda” jest inicjatywą gdańskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym, które wspiera swoją działalnością Katedrę i Klinikę Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas wcześniejszych koncertów wystąpiła Vesselina Kasarowa, Simone Kermes, Vivica Genaux oraz Juan Diego Flórez. W przerwie między częścią pierwszą, a drugą wieczoru odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych m.in. przez Sponsorów i Patronów koncertu.

Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na zakup skanera żył, który umożliwia wizualizację naczyń krwionośnych, co ułatwia wprowadzanie kaniul dożylnych, w szczególności u małych dzieci, a także na zakup zestawu do bronchoskopii oraz delikatnych mikronarzędzi chirurgicznych, co pozwoli operować skomplikowane wady dróg oddechowych u dzieci.

Program:

Giuseppe Verdi – I Vespri siciliani – sinfonia
Giuseppe Verdi – Les Vepres Sicilenne – Palerme! O mon pays!
Giuseppe Verdi – Rigoletto – Gualtier Malde…Caro nome
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni – La ci darem la mano
Wolfgang Amadeusz Mozart – Don Giovanni – Madamina, il catalogo
Giuseppe Verdi – Attila – Preludio
Giuseppe Verdi – Attila – Uldino,…mentre gonfiarsi l’anima…oltre quel limite
Gaetano Donizetti – La fille du regiment – Salut a la France
Gaetano Donizetti – L’elisir d’amore – Quanto amor
Carlos Gardel – El dia que me
Pablo Ziegler – Rojotango
Gerónimo Giménez – La boda de Luis Alonso – Intermedio
Consuelo Velázquez – Bésame mucho
Gerónimo Giménez/Manuel Nieto – El Barbero de Sevilla – Me llaman la primarosa
Osvaldo Farres – Quizas
Franz Lehár – Lippenschweigen (duet)

Lorenco Coladonato (Włochy) – dyrygent
Erwin Schrott (Urugwaj) – baryton
Magdalena Chmielecka (Gdańsk) – sopran
Orkiestra PFB

O autorze